Inwestowanie Zarabianie

Co to znaczy, że zarabiasz, kiedy śpisz?

Coraz częściej można usłyszeć o tym, że pieniądze powinny zarabiać na Ciebie, kiedy śpisz. To bardzo ważny element zwiększania swoich zarobków, a w konsekwencji majątku, ale niewiele osób wie, co to tak naprawdę znaczy. W końcu w czasie snu nie da się pracować, a w każdy przypływ gotówki musi włożyć się zaangażowanie. I faktycznie tak jest, chyba że zaczniesz budować dla siebie źródła dochodu pasywnego.

Zysk rośnie przez cały czas


Dochód pasywny to bardzo specyficzne źródło zarobku. Jedyne, co musisz zrobić, żeby zaczął przynosić Ci korzyści, to je znaleźć i przygotować pod siebie. Niekoniecznie muszą to być inwestycje, równie dobrze możesz otworzyć biznes, który będzie sam na Ciebie zarabiał, na przykład aplikacja z mikrotransakcjami. To wszystko to, co zapewniasz sobie raz na stałe. Co jakiś czas możesz oczywiście w to ingerować, ale nie jest to wymagane. Zyski rosną przez cały czas, bo co chwila ktoś pobiera twoją aplikację albo firma, w którą zainwestowałeś, rozwija się bez przeszkód i dzieli się z Tobą wypracowanym dochodem.

Pieniądze spływają z inwestycji


Inwestycje nigdy nie będą pewnym źródłem dochodu pasywnego. Z jednej strony zarabiają na Ciebie, kiedy śpisz, ale z drugiej w tym samym czasie mogą drastycznie tracić na wartości. Jeśli nikt nie gwarantuje Ci zwrotu, musisz przygotować się na to, że czekają Cię straty. Budowanie w ten sposób wszystkich swoich źródeł dodatkowego finansowania mija się z celem i naraża Cię na ogromne ryzyko. Zamiast tego tylko część swojego kapitału przeznacz na wydatki na giełdzie papierów wartościowych, a resztę zamieść na lokatach, w projektach szkoleniowych czy kursach wideo, które możesz z łatwością przygotować.

Dochód pasywny, czyli pieniądze niezależne od pracy


Dochód pasywny to te pieniądze, które spływają do Ciebie niezależnie od wykonywanej pracy. Przeważnie jest on dodatkiem do twojego stałego zatrudnienia i zapewnia od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie więcej. Zarabia cały czas, bez względu na to, co Ty aktualnie robisz. Najlepszy sposób na ich zbudowanie to zainwestowanie w akcje, obligacje albo odłożenie ich na lokacie bankowej z korzystnym oprocentowaniem. Im więcej źródeł dochodu pasywnego, tym więcej dodatkowych pieniędzy w miesiącu. Nie nastawiaj się jednak na to, że zastąpią Ci pracę w ogóle, bo do tego jeszcze daleka droga.

Similar Posts